Black Friday: 18.–24. 11. V košíku zadejte BF20 a získáte 20% slevu.

Jaké jsou cíle nutriční terapie a jak dlouho trvá?

Nedávno mne zaujal dotaz potencionální klientky, kterou zajímalo, jak dlouho u mne trvá nutriční terapie.

U nutriční terapie je to stejné jako u jakékoli jiné terapie. Délka terapie se samozřejmě odvíjí od konkrétních zdravotních potíží, stavu imunity, věku či osobního nasazení každého člověka jako individuality. U komplexního prvotního zhodnocení ještě vstupuje do hry mnoho dalších faktorů jako je míra stresové zátěže, návyk k pohybovým aktivitám, kouření, pití alkoholu a celkový způsob životního stylu jedince. Nelze tedy stanovit univerzálně pro všechny platnou dobu, po kterou je nutné terapii podstupovat. V nutriční terapii však existuje řada hlavních postupů a principů, podle kterých terapie probíhá.

shutterstock_18214261

Cíle nutriční terapie

"Nutriční terapie se soustředí především na podporu obranyschopnosti organismu pomocí změny stravovacích návykůindividuálního stravovacího plánuoptimalizace životních návyků… A to nejen jako doprovodná terapie při léčbě různých onemocnění, ale i jako prevence před onemocněním."

Jak dlouho terapie trvá?

Úvodní ANAMNÉZA trvá 90–120 minut, následné konzultace 30-60 minut. Délka celkové terapie se alespoň orientačně pohybuje od několika týdnů až po měsíce a někdy i roky. Méně konzultace potřebuje jedinec s celkově dobrým zdravotním stavem, jehož cílem je hlavně prevence, naopak mnohem více vyžaduje například pacient s dlouhodobým chronickým onemocněním.

Neváhejte mě kdykoliv kontaktovat a domluvit si úvodní anamnézu – na konzultaci Vám vysvětlím vše potřebné, jak by měla nutriční terapie probíhat právě Vám na míru.

Nikdy není pozdě!

thumb_IMG_0686_10241-970x546

Lidský organismus je dokonalá mašina a umí se vyrovnávat s nedostatkem velmi dlouho. Když pak někdo přijde ve 40 letech, že má najednou problémy se zdravím, je jasné, že to není najednou!!! My jen sklízíme, co jsme celá léta zasévali.

Musíme si uvědomit, že není nikdy pozdě začít se změnou v přístupu ke svému zdraví nebo zahájit nutriční terapii. Zásadní je opravdu začít, a to postupnými krůčky. Každý sám u sebe si zamést před vlastním prahem a postupně měnit své zdraví pozvolnou změnou všech životních návyků. Ať už se jedná o změnu stravy směrem k vynechání všech umělých polotovarů, potravin s vysokým alergizujícím potenciálem či zanechání kouření…

Z výzkumů a praxe známe, že minimálně dvěma třetinám onemocnění rakovinou by se dalo pomocí zdravého životního stylu předejít. V ČR trpí více než 50% lidí nadváhou nebo obezitou!!! U dětí tendence stoupá. Dobrá zpráva ale je, že nikdy není pozdě, a to se týká i prevence.

Jsou mezi námi lidé, kteří se rozhodli změnit svůj životní styl třeba ve 40 nebo v 60 letech a vypadají lépe než kdykoli před tím, cítí se lépe, jsou plní energie a radosti ze života. Za to jim patří obrovský obdiv, že hlavně díky své píli a touze změnit se svého cíle dosáhli. Tito lidé jsou pak výbornou motivací pro všechny, které jsou teprve na pomyslné startovní čáře…

 

Poprvé publikováno: 21. 3. 2017